Stuudiumi kasutajakontode loomine

08:53 02. september 2016

Alates 01.09.2016 kasutab Valga Põhikool e-kooli keskkonda Stuudium. Õpilased ja lapsevanemad saavad Stuudiumi keskkonda siseneda Valga Põhikooli kodulehe all vasakus servas olevalt lingilt Stuudium.

Või kasutades seda linki: https://valgapk.ope.ee

Stuudiumiga seotud probleemide korral palume saata oma mure aadressile: kristel@valgapk.edu.ee

Lapsevanemad

Lapsevanema kontole sisselogimise protsess sõltub sellest, mis andmed kool Stuudiumisse juba kandnud on.

Kõige lihtsam on toimetada nii:

1. klõpsa sisselogimislehel oleval kollasel lingil "Esita andmed ja taotle kontot".
  2. Kui administraator sinu taotluse üle vaatab ja heaks kiidab, saad meiliaadressile info sisse logimise kohta.

Kui lapsevanem on koolile esitanud oma meiliaadressi, saab sisse logida ka nii:

1. klõpsa sisselogimislehel kollasel lingil "saada mulle ligipääsuandmed"
  2. sisesta oma nimi
  3. Stuudiumis olevale meiliaadressile saadetakse link, millel klõpsates saab endale salasõna valida.

Õpilased

Kõikidel õpilastel on olemas "konto" sõltumata sellest, kas nad on Stuudiumisse ise sisse loginud või mitte.

Kui õpilase profiilis on kirjas meiliaadress, saab sisse logida nii:

1. õpilane klõpsab sisselogimislehel kollasel lingil "saada mulle ligipääsuandmed"
  2. õpilane sisestab oma nime
  3. meiliaadressile saadetakse link, millega õpilane saab sisse logida ja endale salasõna määrata.

Kui õpilase profiilis meiliaadressi pole, saab selle lisada õpilase lapsevanem minnes õpilase profiili (selle leiab vanem enda profiili juurest), klõpsates "Muuda profiili", ja vajalikud väljad täites.

Meiliaadressi saab õpilasele lisada ka klassijuhataja. Õpilase profiili jõuab klassijuhataja klassi nimekirja kaudu.

NB! Kui õpilasel meilipostkasti pole, saab talle ka lihtsalt salasõna määrata (seda saavad samuti teha nii lapsevanem kui klassijuhataja). Pärast sisselogimist saab õpilane salasõna endale meelepäraseks muuta.