KiVa alustab tööd

10:01 12. september 2016

Valga Põhikool kuulub KiVa (Kiusamisvaba kool) koolide hulka alates 2012. aastast. KiVa eesmärk on teavitada, ennetada ja lahendada koolikiusamise juhtumeid. 08.09.2016. toimus tugikeskuses esimene KiVa meeskonna koosolek, kus tehti plaane uueks õppeaastaks. KiVa meeskond hakkab sel õppeaastal kokku saama neljapäeviti kell 13.40 kabinetis 121.

Sel aastal jätkub KiVa korrapidamine. Nagu eelmiselgi aastal võib koridorides näha rõõmsaid kollastes vestides õpetajaid ning neile lisanduvad õpilasesinduse kollaste lintidega märgistatud õpilased.

KiVa juhtumeid juhib Kungla 16 asuvas majas Kat Kann ning Vabaduse 13 koolimajas Ester Jürgen.

Eelmisel aastal osales KiVa meeskond koos valitud õpilastega tutvustava õpitoaga kooli jõululaadal. Ka sel aastal on plaanis osaleda jõululaadal, mille vastu on õpilased ise huvi üles näidanud.

Klassijuhatajad jätkavad kiusamist ennetavaid tunde KiVa õpikute ja lisamaterjali abil 1. ja 5. klassides.

2016/2017. õppeaastal on KiVa meeskonnal ja õpetajatel võimalus osaleda uut laadi grupinõustamistel, kus räägitakse konkreetsetest tööjuhtumitest, inimestevahelistest suhetest, probleemidest, õpetajate elamustest ja emotsioonidest. Grupinõustamisi viib läbi professionaalne nõustaja-superviisor.

Valga Põhikooli KiVa meeskonnaliikmed:

Kat Kann – KiVa meeskonna juht
Karin Kütimets