Üheks päevaks uurijaks

09:23 19. oktoober 2016

Tartu Ülikool pakkus üle Eesti üheksa kooli 7. klasside õpilastele võimaluse osaleda loodusainete pilootprojektis „Uurimislabor“.

Meie kooli 7.c ja 7.b klassi õpilased said võimaluse kehastuda üheks päevaks uurijateks. Tuli lahendada kriminaalne juhtum, milles oli kolm kahtlusalust. Juhtumi käigus tuvastati kirjutusvahendeid, kummikutes olevat vett ja vetikaid. Tihedalt töise õppepäeva lõpuks sai kriminaaljuhtum lahendatud. Kolme uurimisemeetodiga kahtlusaluse tuvastamine kinnitas pahareti. Uurijad tõestasid, et alati inimeste juttu uskuda kahjuks ei saa, tuleb kontrollida asitõendeid. Kontrollimiseks peab väga täpselt oskama lahendada matemaatilisi võrrandeid, tundma hästi ainete keemilist koostist, füüsikalisi nähtusi, bioloogilisi pisiobjekte.

Meil on väga hea meel, et saime oma osavust ja teadmisi põneva juhtumi lahendamiseks kasutada. Võimalusel läheks uuele uurimisele Uurimislaborisse.