Meie kooli sumosportlane Xsander Solbaja tõi koju Euroopa meistrivõistluste pronksi

13:18 20. oktoober 2016

Valga Põhikooli 8.e klassis õppiv Xsander osales 13.-16. oktoobril sumo Euroopa meistrivõistlustel Saksamaal. Xsander võistles kolmes kategoorias: U14, U16 ja võistkondlikus. Kõigis kategooriates pälvis Xsander märkimisväärsed kohad.

Alla 14-aastaste poiste kategoorias saavutas Xsander 3. koha, alla 16-aastaste poiste kategoorias pälvis ta 5. koha ning võistkondlikult saavutasid nad samuti 5. koha.

Võisteldes võistkondlikus kategoorias ning sooritades viimast matši, võistles Xsander ungarlasega ning võitis selle matš,  kuid paraku vigastas tugevasti kätt. Sellegipoolest jäi Xsander tulemustega rahule.

Koha Eesti sumokoondises sai Xsander tänu võitudele septembris toimunud noorte ja kadettide sumomaadluse Eesti meistrivõistlustel. U14 ehk noorte võistlusklassis kaaluga +70 ja absoluutkaalu kategooriates saavutas ta esimesed kohad. Lisaks maadles Xsander U16 +95 kategoorias välja teise ja absoluutkategoorias kolmanda koha.

8.e klassi õpilased ja klassijuhataja tunnevad väga suurt uhkust, et nende klassis õpib tugev sumomaadleja.

Merili Treufeldt, 8.e klass