Kolm rida sõbrale

16:12 31. jaanuar 2017

Käes on veebruarikuu. Heal lapsel on mitu nime ning veebruari kohta võib öelda ka küünlakuu, vastlakuu, hundikuu, kassikuu või hoopis pudrusöömise kuu. Veebruarikuu 14. päeval tähistatakse sõbrapäeva. Meie koolis on juba aastaid olnud veebruaris kombeks  luuletusi ja lookesi sepistada. Kuna selle traditsiooni algus on seotud noorteühinguga TORE, siis kannab  konkurss nüüdsest pealkirja „Toredad sõnasepad“ ning osalema on kutsutud kõik meie kooli 5.-9. klasside õpilased.

Selle aasta konkursi teemaks on „Kolm rida sõbrale“. Konkursil osaleja peaks kirjutama haiku, et see 14.veebruaril oma sõbrale kinkida.

Haiku on sündinud Jaapanis. See on kolmerealine  looduseteemaline riimideta lühiluuletus. Haiku esimeses reas on 5, teises reas 7 ja kolmandas reas 5 silpi.