Hullu teadlase konverents „Olen tragi, sordin prügi!“

12:51 03. veebruar 2017

Valga Põhikoolis käis külas Tartu Ülikooli teadlane, kes ise kutsub ennast Hulluks Teadlaseks. Hull Teadlane on ainulaadne tegelane, kes vaimustub maailmast enda ümber ning õpetab lapsi - ja miks mitte ka täiskasvanuid - avastama maailma imesid.

Hull Teadlane kutsus kõiki Eesti koolide 1.–3. klasside õpilasi osalema projektis "Olen tragi, sordin prügi!". Projektis osalemiseks tuleb õpilastel sorteerida klassiruumis tekkivat prügi kirjutada selle põhjal uurimistöö ja teha loovtöö taaskasutamise teemal. Meie koolist osale projektis 2. c, 3. b ja 3. d klass. Hullu teadlasega kohtumisel osales ka 3. a klass. Hull Teadlane arutles lastega prügi teemadel. Kust prügi tekib? Miks prügi tekib? Kes sorteerib prügi? Kas Eesti prügi hulk on kasvanud või kahanenud? Miks see nii on? Selgus, et prügi hulk on kasvanud. Mida jõukamaks saavad inimesed, seda rohkem tekib prügi. Kas on maailmas selliseid riike või inimesi, kes ei tooda üldse prügi? Võib olla küll inimesi, kes elavad loodusega kooskõlas ja neil on väga vähe prügi. Selle üle tasub kindlasti meil kõigil mõelda. Hull teadlane näitas lastele väga erinevaid prügi sorteerimise võimalusi ja lasi ka lastel sorteerida kaasa võetud prügi viide erinevasse prügikasti. Meie lapsed oskasid päris hästi juba prügi sorteerida. Nüüd oli küll prügi sorteeritud, aga mis saab edasi? Prügi saab väga edukalt taaskasutada meisterdamiseks, katsete ja muusikariistade tegemiseks jne. Teadlane demonstreeris baromeetri, lennuki ja trummi meisterdamist. Lapsed said küsida teadlase käest küsimusi ja vaadata ka eelmisel aastal tehtud laste uurimistöösid. Meie kohtumise pilte saate vaadata kooli kodulehel galeriist.

Kohtumise panid kirja 3. b tragid uurijad