Hans Eineri õpilaskonverents 17. mail  Valga Põhikoolis

08:52 11. mai 2017

17. mail tähistatakse Hans Eineri 161. sünniaastapäeva Valga Põhikoolis õpilaskonverentsiga. Õpilaskonverentsi avavad Valga maavanem, Valga linnapea ja Valga Põhikooli direktor. Konverentsil tulevad ettekandmisele parimad õpilastööd Valga linna ja maakonna õpilastelt, tutvustatakse Hans Einerist valminud videoloengut ja noorte innustamiseks tuleb kohale inspireerija.

HANS EINERI 161. SÜNNIAASTAPÄEVALE PÜHENDATUD ÕPILASKONVERENTS 17.05.2017 VALGA PÕHIKOOLIS

PÄEVAKAVA

10.00-10.25    ÕPILASKONVERENTSI AVAMINE

• Tervitus Valga Põhikooli neidudeansamblilt. Kõlavad lood Ben Bram/Pentatonix „White Winter Hymnal“ ja Tanel Padar „Üksinda üksinduses“. Juhendaja Siiri Põldsaar.
  • Õpilaskonverentsi avasõnavõtud - Valga maavanem Margus Lepik, Valga linnapea Kalev Härk ja Valga Põhikooli direktor Hannely Luik-Stogov.
  • Videoloengu „Hans Einer. Valga koolimees, kirjamees ja seltsitegelane“ tutvustamine. Videoloengu koostas SA VIKP projektijuht-pedagoog Esta Mets.

10.25–11.20    LOODUS JA KESKKONNAHOID

• Hullu Teadlase keskkonnaprojekt „Olen tragi, sordin prügi!“
    • Valga Põhikooli 3.d klassi õpilased. Juhendaja Kairi Voode.
  • Valga Põhikooli 3.b klassi õpilased Keiro Ilves, Tristen Koop, Markus Kallas, Alice Rüütel, Anette Roop, Kaisa Lill. Juhendaja Inna Kallas.
  • Palupera Põhikooli õpilane Sander Soopalu, juhendajad Külli Laidva ja Valdis Meos.
  • „Kelgutamine - lõbus talvetegevus“ – Palupera Põhikooli 4. klassi õpilased Martti Miks ja Andres Kull. Juhendaja Arvet Silk.
  • „Põnevaks kujunenud õuetund“ – Palupera Põhikooli 5. klassi õpilased Hendrik Uuemaa ja Andri Aarna. Juhendaja Tiiu Rohtla.
  • „Eesti kõige linnusõbralikum klass“ – Palupera Põhikooli 8. klassi õpilased Karmen Vesso, Caroliis Miks ja Deimo Sarapson. Juhendaja Kairit Leesalu.
  • „Hobusele häälkäskluste õpetamine käekõrval treeningus“ – Lüllemäe Põhikooli 8. klassi õpilane Liisa Sachris. Juhendajad Kadri Janson ja Ave Siilak.
  • „Hennamaalingute raamat“ – Tõrva Gümnaasiumi õpilane Riin Lepik. Juhendaja Meeri Raide.

11.20-11.45    LÕUNA

11.45–12.25    VALGA LINNA AJALUGU

• „Valga linna teatri „Säde“ ajalugu. Mälestusi näitleja Otto-Peeter Raudheidingust.“ – Valga Priimetsa Kooli õpilased Viktor Tsõs ja Vladislav Jefimov. Juhendaja Reet Karbik.
  • „Valga Muusikakool“ - Valga Priimetsa Kooli õpilased Angelina Šabanova ja Jekaterina Šlikarjova. Juhendaja Svetlana Kuzmenko.

12.25-12.40    PAUS

12.40-13.40    TERVIS JA TEADMISED TERVISEST

• „Toitumisharjumused Valga Põhikooli 5.- 7. klasside õpilaste seas“ – Valga Põhikooli 8.d klassi õpilased Kelly-Anete Koik ja Anette Kahr. Juhendaja Lisel Helbrodt.
  • „3. ja 8. klassi õpilaste teadmised inimese kehast“ – Valga Põhikooli 8.c klassi õpilased Elis Hõbejõgi ja Keithy Faster. Juhendaja Tiivi Rüütel.
  • „Arvutimängud ja põhikooli õpilane“ – Palupera Põhikooli 8. klassi õpilane Kristjan Kõiv. Juhendaja Valdis Meos.
  • Uurimus „Depressioon ja stress“ – Tõrva Gümnaasiumi õpilane Annette Lõoke. Juhendaja Maarja Seemen.

13.40-14.15    INSPIREERIJA

14.15-14.30    Konverentsi lõpetamine

Konverentsi modereerib Valga Põhikooli 8.e klassi õpilane Merili Treufeldt.