Valga Põhikooli lauljad ja tantsijad on oodatud XII noorte laulu- ja tantsupeole „Mina jään“

06:53 08. juuni 2017

Kõik Valga Põhikooli laulukoorid ja tantsurühmad, kes valmistusid XII noorte laulu- ja tantsupeoks „Mina jään“, on peole oodatud. Suur tänu kõikidele osalejatele ja juhendajatele oma panuse andmise eest eesti kultuuri hoidmisele, esindamaks iseend, kooli, linna ja maakonda. XII noorte laulu- ja tantsupeost võtavad osa 1.-2. klasside tantsurühm Kurekell (16 tantsijat, juhendaja Airi Laine), 3.-4. klasside tantsurühm Pääsusilmad (16 tantsijat, juhendaja Inna Kallas), 5.-6. klasside tantsurühm Kurekell (17 tantsijat, juhendaja Airi Laine), mudilaskoor Sära (37 lauljat), poistekoor Maru (12 lauljat), lastekoor Kiired (20 lauljat). Laulukooride juhendajateks on Reet Laanoja ja Siiri Põldsaar.

3.-4. klasside tantsurühmale Pääsusilmad toimub tantsupeoeelne treening 21. juunil kell 17:00 (Kungla 16 aulas),  millele kell 18.30  järgneb infotund  tantsijatele ja lapsevanematele (Kungla 16  ruumis 110).

Mudilaskoori Sära lauljaid ja lapsevanemaid oodatakse infotundi 13. juunil kell 18:00 (Kungla 16  aulasse). Lastekoori Kiired ja poistekoori Maru lauljatele ja lapsevanematele toimub infotund 21. juunil kell 18:30 (Kungla 16 aulas).

Tantsijad on Tallinnas majutatud Kadrioru Saksa Gümnaasiumisse (Kivimurru 9). Tantsupeo proovid harjutusväljakutel algavad 27. juunil ning alates 29. juunist toimuvad kõik proovid Kalevi keskstaadioni peaväljakul. Tantsijad sõidavad välja 27. juuni hommikul kell 7:00 Valga Põhikooli (Kungla 16) juurest. 1.-2. klasside tantsurühma Kurekell saatjad on Hannely Luik-Stogov ja Katri Kurg, 3.-4. klasside tantsurühmal Pääsusilmad Urlika Koop ja Birgit Punt, 5.-6. klasside tantsurühmal Kurekell Eve Sildnik ja Tiivi Rüütel.

Lauljad on majutatud Tallinna Linnamäe Vene Lütseumisse (Linnamäe tee 10). Poistekoor Maru koos koorijuht Siiri Põldsaarega sõidab välja 30. juunil kell 8:30 Kungla 16 koolihoone juurest. Lastekoor Kiired samal päeval kell 15:00 ning saatjateks on Reet Hallaste ja Maimu Vismann. Laste- ja poistekooril on võimalus saada osa tantsupeo I etendusest kell 19:00 Kalevi keskstaadionil. Mudilaskoor Sära sõidab välja 1. juuli hommikul kell 7:30 koolimaja juurest (Kungla 16). Mudilaskoori saatjateks on Anne Rätsep, Kersti Piir ja Sillen Klasman.

XII noorte laulu- ja tantsupeo keskmes on noore põlvkonna side oma maa, kultuuri ja vanema põlvkonnaga, mis koonduvad ühise mõiste alla “juured”. See on pidu, mis on sündinud ajal, mil taas vajame  oma juurtelt rohkelt tarkust ja jõudu, et osata hoida ja edasi kanda meie esivanemate tarkust, meie olemise viisi. Tantsupeo etendused toimuvad 30. juunil kell 19 ja 1. juulil kell 13 ja kel 19. Rahvamuusikapidu algab 1. juulil kell 15. Rongkäik algab 2. juulil kell 9:30 ja laulupeo kontsert kell 14 Tallinna lauluväljakul. Tantsupidu, rongkäiku ja laulupidu kantakse üle Eesti Televisioonis (ETV). Rongkäiku kommenteerivad ajakirjanikud Margit Kilumets ja Tarmo Tiisler. Koju tagasi saabuvad meie peolised 2. juuli hilisõhtul. Kohtumiseni peol!