Valga Põhikooli helkuripuu

09:06 21. november 2017

Kooli peauksest sisse tulles tervitab sisenejaid helkuripuu, mille meisterdasid ja kaunistasid 1/2/4/6.f klass ja nende klassijuhataja Maarika Tikk.

Novembri alguses kutsusid nad kooliperet üles puu jaoks helkureid annetama ning nii kogunes 99 helkurit. Kõiki helkureid veel külge ei pandud ning puu saab jooksvalt täiendust. Kellel helkurit pole, saab puu pealt endale sobiva valida. Kui aga helkureid üle, siis võib need julgelt puu külge riputada.

Eestis on helkuri kandmine kohustuslik. Seadus ütleb: „Halva nähtavuse korral või pimeda ajal kõnniteeta ja valgustamata teel liikudes peab jalakäija kasutama helkurit või valgusallikat.” Lumine puu tuletab nüüd möödujatele helkuri kandmist meelde. Seda aitab meelde tuletada ka 9.c klass koos klassijuhataja Toomas Duvini ning kooli turvamehe Meinhard Karkusega, teostades helkurikontrolle.

Maria Sikk

Arendus- ja noorsootööjuht