Udune hommikupoolik täis hingestatud poeesiat

09:42 28. november 2017

21. novembril toimus Valga Gümnaasiumi aulas XXII üleriigilise luulekonkursi Koidulauliku valgel Valgamaa voor.

Seekord oli lisaks ühele L. Koidula luuletusele tarvis esitada veel üks Paul-Eerik Rummo luuletus. Igal esinejal oli etlemiseks aega 7 minutit. Pisut arhailise L. Koidula looduse- ja isamaateemalise poeesiale kõlas P- E. Rummo luule ülimalt kaasaegselt.

Meie kooli esindasid 10 parimat etlejat, kelle etteasted olid igati korrektsed ja kõrvale hea kuulata. Kõigil etlejail olid luuletused kenasti peas, esitatu mõte ja emotsioon hästi esile toodud.

Igati väärivad kiitust ja lugupidamist meie kooli esindanud Liina- Mai Põldsepp, Sivert Raide ja Robin Vares 5.b kl., Ivar Golubenko 5.a kl, Sireli Sildnik, Annabel Rüütel ja Grete Laine 6.a kl, Lisette Lee 6.d kl., Triin Lass 8.a kl ja Morris Tann 8.d kl.

Õpilased olid ette valmistanud luulekonkursiks meie kooli emakeeleõpetajad E. Sõstar ja H. Zilensk.