Toimus kolmas helkurikontroll

10:16 19. detsember 2017

13.12 toimus meie koolis kolmas helkuri kandmise kontrollreid. Helkureid aitasid kontrollida Valga politseijaoskonna noorsoopolitsei esindaja, Valga Põhikooli turvamees ja 9.c klassi õpilased.

Kontrolli tulemusel selgus, et helkur puudus:
1. klassides 19 õpilasel
4. klassides 13 õpilasel
5. klassides 17 õpilasel
6. klassides 25 õpilasel
7. klassides 23 õpilasel
8. klassides 11 õpilasel
9. klassides 17 õpilasel
Võrreldes eelmise kontrolliga, on tulemus paranenud. Kui eelmisel korral puudus helkur 178 õpilasel ja koolitöötajal, siis seekord oli helkur puudu 125 õpilasel.
Kurvaks teeb olukord, et peale eelmist kontrolli jagati neile õpilastele, kellel puudus hommikuti helkur, ligi 200 helkurit, aga hetkeolukord näitab, et ikkagi 125 õpilasel puudub helkur.
Helkur on jalakäijale esmane kaitse liikluses, et autojuht teda märkaks. Palun kanna helkurit ja ole nähtav. Autojuhid on väga tänulikud neile jalakäijatele, kellel on helkur, sest nad on juba väga kaugelt nähtavad.
Head lapsevanemad, palun kontrollige hommikuti, kas teie lapse riiete ja koolikoti küljes on helkurid. Kui ei, siis muretsege need. Nii tagate, et teie laps tuleb ka peale kooli terve ja rõõmsana koju.

9.c klass ja klassijuhataja Toomas Duvin