Kodanikupäeva tunde jagus kaheks kuuks

11:40 22. detsember 2017

Juba teist aastat kutsus Valga Põhikool üles lapsevanemaid, koostööpartnereid ja teisi kogukonna liikmeid kodanikupäeva raames meie õpilastele tunde andma. Sel aastal jagus tunde ja külalisõpetajaid nii palju, et tunnid kestsid lausa detsembri keskpaigani.

Sel aastal andsid tunde 34 külalisõpetajat 45 erineval teemal. Kokku anti 60 erinevat tundi.

Oli nii praktilisi kui teoreetilisi tunde ja teemad olid väga mitmekülgsed: meeskonnatöö; JJ-Street Urban Kids treeningud; pärimustants; liiklemine ja liiklus; noorsoopolitsei töö; laste ja noorte vaimne tervis, pinged ja koolistress; kuulamisoskus; juuksuritööga tutvumine ja õnnelikud juuksed; Eesti mets; unistamise ja eneseusk; maalimine; Euroopa Liidu institutsioonid; kaugseire; töö lastekodus; avariipolitseiniku ja tuletõrjuja tööpäev; kulturism kui sport; eluline matemaatika ja eelarve koostamine ning palju muud. Toimusid ka erinevad meisterdamise töötoad; räägiti heategevuse ja välismaal õppimise ning töötamise võimalustest ja uuriti, kui palju kaalub mobiiltelefon.

Erinevad eluvaldkonnad, hobid ja tegevused rikastasid õpilaste tavapärast koolipäeva.

Suur ja siiras tänu külalisõpetajatele, et panustate meie laste tulevikku!

Maria Sikk

Arendus- ja noorsootööjuht