Hull Teadlane käis külas Valga Põhikooli 2.a ja 2. b klassil

09:44 05. veebruar 2018

Reedel, 02.veebruaril kohtusime koolis Hullu Teadlasega. Ta selgitas meile, kui vähe on tegelikult maailmas joogivett võrreldes kogu vee hulgaga maailmas. Õpilaste silme all tegi Hull teadlane läbi mitu väga põnevat katset vee omaduste tutvustamiseks.

Hull Teadlane on algatanud projekti "H2O, võta kaevust ja joo", millega ka 2.a ja 2.b klassist on õpilasi liitunud. Projekti käigus uurivad õpilased oma kodukoha kraanivee kvaliteeti, võrdlevad loodusliku ja puhastatud vee omadusi ning mõõdavad igapäevast vee tarbimise hulka kodus ja koolis. Saadud vaatlus- ja mõõtmistulemused tuleb õpilastel vormistada uurimistööna. Hullu Teadlase külaskäik innustas õpilasi ka ise vett uurima ja veega katsetama.