Rahvusvaheline turvalise Interneti päev Valga Põhikoolis

09:31 06. veebruar 2018

Hea õpilane ja lapsevanem!

6. veebruaril 2018 tähistatakse rahvusvahelist turvalise Interneti päeva. Soovime, et meie kooli lapsed ja lapsevanemad saaksid osa võtta turvalise Interneti päevast ning oleksid arvuti ja nutivahendite kasutamisel veelgi oskuslikumad ja teadlikumad. Selleks korraldame veebruaris klassijuhatajatunde teemal „Turvaline Internet“ ja koostame plakateid „Kuidas käituda sotsiaalvõrgustikus“ ning „Internetiohutuse reeglid“. Pöörame tähelepanu sellele, et igast internetikasutajast sõltub, milline on Interneti sisu. Suheldes viisakalt ja õigusi austavalt, panustame sellesse, et Internet oleks meeldiv ja turvaline keskkond.

Oluline osa on ka lapsevanematel. Teie saate suunata lapsi kasutama tehnoloogiat turvaliselt, mõttekalt ja vastutustundlikult ning olema veebis teiste suhtes lugupidavad. Selleks palume pidada oma lastega avatud dialoogi ning olla neile digieeskuju. Projekti “Targalt Internetis” raames on koostatud lapsevanematele temaatilised teavitusmaterjalid ja soovitused oma lapse Interneti ja nutiseadmete heaks kasutamiseks. Materjaliga on võimalik tutvuda siin