Valga Põhikooli õpilased osalesid nädalavahetusel Eesti õpilasfirmade laadal Tallinnas

09:37 12. veebruar 2018

10. veebruaril toimus Tallinnas Kristiine ja Rocca Al Mare keskustes Eesti õpilasfirmade laat, kus osales 260 noorte ettevõtet, mis on kõigi aegade rekord.

Teiste hulgas oli silmapaistavalt esindatud loomulikult Valgamaa ning laadal osales ka 17 õpilast Valga Põhikoolist.

Oma tooteid olid müümas:

MF Camood (Hardo Kõvask, Elias-Elger Palmiste, Breston Ojaperv), juhendaja Maria Sikk;

MF Koduingel (Maria-Helena Noorlind, Kaisa Tammemaa), juhendaja Maria Sikk;

MF Popsocketid (Saskia Kotkas, Karmen Karpov, abis oli Tallinnas õppiv Berit Suni), juhendaja Maria Sikk;

MF Snuffle (Merili Treufeldt, Kristel Koger), juhendaja Maria Sikk;

MF Tuliotsa (Jaak Vilo, Xsander Solbaja, Markkus Leinola), juhendaja Maria Sikk;

MF Võime (Rasmus Susi, Morris Tann, Janely Rein), juhendaja Marek Mekk;

MF Paracord (Angeelika Lõiv, Martin Väljur, abis oli vilistlane Sander Verte), juhendaja Maarja Mägi.

Valga Põhikooli õpilased jäid silma küll oma huvitavate toodetega kuid ühtegi vabariiklikku tunnustust seekord koju ei toodud, küll aga tegi laada ametliku suurima käibe (185 €) Valgamaalt pärit, Hargla Koolis tegutsev MF Candis.

Järgmine suurem sündmus, kust saab Valgamaa õpilasfirmade tooteid osta, on 8. märtsil Valga Kultuuri – ja huvialakeskuses toimuv haridusmess "Vali nutikalt!"

Vaata uudistesaate "Aktuaalne kaamera" videot õpilasfirmade laada kohta siit: https://www.err.ee/682364/opilasfirmad-panid-oma-tooted-klientide-ees-proovile

Maria Sikk

Arendus- ja noorsootööjuht