Tere, kevad 2018

09:39 23. mai 2018
Valga Põhikooli 1.c; 2.a; 4.d ja 5.d klassi õpilased osalesid projektis „Tere, kevad 2018“. Projekti eesmärgiks oli pakkuda veebipõhise õppe võimalust nooremale koolieale. Lähendada lapsi loodusele, tutvustada neile tavalisemaid taime- ja loomaliike, õpetada neid liike looduses
märkama, ära tundma ning jälgima; hoolima teistest elusolenditest ja ümbritsevast keskkonnast.

Märtsist kuni mai lõpuni, tuli jälgida kevade saabumist Valga linnas. Loodusvaatluste käigus uurisid õpilased kevade saabumisest ja muutustest märku andvaid kevadekuulutajaid (kevadel õitsevad taimed, rändlinnud, esimestena ilmuvad liblikad), mis on ühised kõigile vaatlustes osalejatele. Õpilased panid kirja nende ilmumise aja, et teha kindlaks kevade saabumise ajaline erinevus Eestis.

Õpilased said osaleda erinevates võistlustes: joonistus-, luuletus- ning fotovõistlus. Kõige edukamalt läks meie õpilastel, sel aastal, fotovõistluses. Igal nädalal selgitati välja osalejate vahel parim foto.

Meie koolist saavutasid
I koha:
Priit Tiirats (1.c kl) „Siil aias“
Marlett-Mariin Liblik (4.d kl) "Esimene "triinu" otsib toas kevadet"
Brigitta Medvedski (4.d kl) „Pisike pardike“
II koha
Marlett-Mariin Liblik (4.d kl) „Mütsikesega kiisu“
Marlett-Mariin Liblik (4.d kl) „Punamütsike metsa all“
Marlett-Mariin Liblik (4.d kl) „Sinilill“
Brigitta Medvedski (4.d kl) „Uus elu“

Üldkokkuvõttes hindasid žüriiliikmed 4.d klassi õpilase, Marlett-Mariin Libliku, foto "Punamütsike metsa all" III koha vääriliseks ja Brigitta Medvedski (4.d klass) foto "Uus elu" IV ning Marlett-Mariini "Mütsikesega kiisu" 9. koha vääriliseks.

Palju õnne võitjatele ja neid juhendanud õpetajatele!