3.a klassi lemmikloomapäev ja heategu.

12:57 15. juuni 2018

Klassi oodatud  lemmikloomapäev algas oma lemmikute kooliõuel demonstreerimisega. Uudistamist ja rõõmu oli küllaga. Vaadata sai kasse, koeri, merisiga, hamstrit ja isegi kilpkonna. Kui loomad vaadatud ja koju saadetud, praktiseerisid õpilased õpetaja juhendamisel lemmikloomade teemal filosofeerimist. Miks võetakse perre lemmikloomi? Mida tunneb hüljatud loom? jms

Õpilased koos oma vanematega olid kogunud annetusi Valga kodutute loomade varjupaigale. Lapsed meisterdasid koos vanematega kogumispurgid ja liikusid rühmades Valga põhikooli kahes majas, tutvustasid end ja oma tegevuse eesmärki ning nii jõutigi sihile. Annetustest saadi kokku 608,76 eurot. Lemmikloomapäev jätkus 3.a klassil koos aktiivsete vanematega kevadmatkal, mille sihtpunktiks oli varjupaik, kus kingitus üheskoos üle anti.
Varjupaiga töötajad olid väga üllatunud ja tänulikud. Laste silmis oli nii sära kui ka kurbust, kui puuris lemmikuid nägid. Nii mõnigi oleks tahtnud kohe loomakese koju viia.

Peeti pisike piknik ja oligi aeg koju pöörduda.

3. a klass tänab kõiki lemmikute toetajaid!