Valga Põhikooli õpilane osaleb teadusfestivalil Eesti Rahva Muuseumis

14:41 18. märts 2019

20. veebruaril esitati Valga Põhikoolist õpilaste teadustööde riiklikule konkursile 3.a klassi õpilase Kevin Petersoni robootikaprojekt “Joonistusmasin Spirograaf”. Projekt osutus valituks õpilaste 2019. a  teadusfestivalile. Kokku oli esitatud 42 taotlust, millest festivalile valiti välja 25.

Konkursi eesmärk on pakkuda koolinoorte uurimistöödele võistluslikku väljundit ning motiveerida ja innustada noori teaduslikumale teemakäsitlusele uurimistööde tegemisel. Konkursil osalemine annab hea võimaluse panna ennast proovile, saada juurde uusi teadmisi ja oskusi ning kohtuda teiste sarnaste huvidega eakaaslastega nii Eestist, Euroopast kui ka mujalt maailmast. Konkurssi korraldatakse 2002. aastast koostöös Haridus- ja Teadusministeeriumiga (https://www.etag.ee/tegevused/konkursid/opilaste-teadustoode-konkurss/).

2019. aasta õpilaste teadusfestival toimub 16.-17. aprillil Tartus ERMis.

Valga Põhikooli õpilane esitleb oma töö stendiettekannetena ja näitab tööga seotud katseid.

Juhendaja Jelena Stepanova.