Kool meedias 2015/2016

Valgamaa ettevõtluskonkurss aitab õpilasfirmadele tulevikku luua

10:29 29. veebruar 2016

Suure tööpuudusega Valgamaal toimus esimest korda koolinoorte ettevõtluskonkurss "Nupp nokib". Kõigis koolides asutati õpilasfirmasid, nuputati äriideid ja õpiti tundma ettevõtlusega kaasnevaid nõudeid ja maksukorraldust.

Loe edasi Eesti Rahvusringhäälingu kodulehelt

Galerii: Ettevõtluspisikuga nakatunud noored tutvustasid tooteid žüriile

10:11 29. veebruar 2016

Valgamaa esimene ettevõtluskonkurss "Nupp nokib" kulmineerus täna õhtul Valgas. Noored astusid konkursi raames valminud toodetega žürii ette, tutvustasid oma tegevust ja vastasid täpsustavatele küsimustele. Kokku 10 õpilas- ja minifirmat pretendeerisid rahalisele preemiale: I koht 500, II koht 300 ja III koht 200 eurot.

Vaata pilte tasulisest Valgamaalase veebiväljaandest

Maakonna parim minifirma on Illuminati

10:04 29. veebruar 2016

Reede õhtul Valga kultuurikeskuses läbiviidud noorte ettevõtluskonkursi »Nupp nokib» tunnustusüritusel selgusid parimad noored ettevõtjad. Oma tooteid oli žüriile esitlema tulnud üheksa õpilas- ja minifirmat.

Loe edasi tasulisest Valgamaalase veebiväljaandest

Kunstiolümpiaadi piirkonnavooru tulemused on selgunud

09:55 29. veebruar 2016

Piirkonnavoor koosnes kolmest osast: teooriaküsimustele vastamine, praktiline töö ning eelnevalt koduse ülesandena valminud omaloomingulise teose esitlemine.

Õpilased osalesid kahes vanuserühmas: põhikool (7.-9. klass) ja gümnaasium (10.-12. klass) .Põhikooli praktilise loovtöö teema oli „Meri“. Õpilastel tuli kujundada ruumiline ja dekoratiivne kirjakompositsioon ühest või mitmest mereteemalisest sõnast.

Loe edasi Valgamaalase veebiväljaandest

Mõõtu võtsid ligemale 90 nuputajat

09:53 29. veebruar 2016

Kolmapäeval, 17. veebruaril toimus Tõrva gümnaasiumis NUPUTA maakonnavoor. Osales kokku 87 õpilast üheksast Valgamaa koolist.

NUPUTA on võistkondlik matemaatikaülesannete lahendamise võistlus, mis toimub kahes vanuserühmas. Matemaatilisi teadmisi panid proovile 5.-6. klasside neljaliikmelised võistkonnad ja 7. klasside kolmeliikmelised võistkonnad. Võistluse korraldas Eesti Matemaatika Selts koostöös Tartu Ülikooli teaduskooliga.

Loe edasi Valgamaalase veebiväljaandest