Kool meedias 2015/2016

Muffinitegu pole ealeski nii raske olnud

15:36 20. aprill 2016

Kui koduperenaisele võib muffinitegu tunduda üks lihtsaimaid küpsetamisi üldse, siis reedel maaülikooli spordihoones omavahel rinda pistnud võistkondadele oli see töö sõna otseses mõttes paras teadus.

Loe edasi Postimehe tasulisest veebiväljaandest.

Elektrontrio võitles välja eripreemia

16:12 19. aprill 2016

Üleriigilise teaduslahingu reedesel finaalvõistlusel Tartus osales üks võistkond ka Valgamaalt. Valga põhikooli võistkond Elektrontrio ei tulnud tagasi küll esikohaga, kuid sai see-eest eripreemia.

Loe edasi Valgamaalase tasulisest veebiväljaandest

Lapsed panid proovile õpioskused

16:02 19. aprill 2016

Valga põhikoolis toimus 14. aprillil traditsiooniline õpioskuste olümpiaad 4. klasside õpilastele. Olümpiaadist võttis osa 12 võistkonda üheksast maakonna koolist.

Loe edasi Valgamaalase veebiväljaandest

Mälumängu finaalis selgitati välja parimad

15:50 19. aprill 2016

Teisipäeval, 5. aprillil toimus Valga põhikoolis 5.-9. klasside maakondliku mälumängu „Öökull" finaal. Kokku osales viiest voorust koosneval turniiril 28 neljaliikmelist võistkonda.

Mälumängu viiakse läbi juba kolmandat aastat. Kahel eelneval õppeaastal toimus populaarne turniir ainult Valga põhikooli õpilastele. „Eelmine aasta tegi korraldusmeeskond ja kooli juhtkond maavalitsusele ettepaneku haarata kaasa ka teised maakonna koolid. Väljakutse võtsid vastu Tõrva gümnaasiumi ja Hargla kooli kaks võistkonda ning Riidaja põhikooli ja Puka keskkooli õpilased," ütles  peaspetsialist hariduse alal Ivi Tigane.

Loe edasi Valga Maavalitsuse veebilehelt

Eesti parimad õpilasfirmad tegutsevad Valgamaal

13:13 15. aprill 2016

Valga põhikooli minifirma Illuminati naasis vabariiklikult õpilasfirmade konkursilt esikohaga.

Kaksikvõidu kindlustas Valgamaale põhikoolide seas Hargla kooli Slimer.

Loe edasi Valgamaalase tasulisest veebiväljaandest

11.04.2016 16:26