Kool meedias 2015/2016

Hull Teadlane pani lapsed taimi kasvatama

10:34 23. mai 2016

Hull Teadlane kutsus kõiki Eesti koolide 1.–3. klassi õpilasi osalema teaduskonverentsil «Muld kui kuld». Kaks Valga põhikooli võistkonda tulid sealt tagasi preemiaga.
Osalemiseks pidid õpilased moodustama nelja- kuni kuueliikmelised rühmad ning kasvatama taimi, viima läbi vaatlusi ja lõpuks tegema uurimustöö, mis esitati ka Tartu Ülikooli Hullule Teadlasele. Igal rühmal tuli kuue nädala jooksul vaadelda seemnest kasvama pandud taimi kolmes erinevas kasvukeskkonnas.

Loe edasi Valgamaalase tasulisest veebiväljaandest.

Koolipoisi teed kuulsuseni sillutasid kurikuulsused

09:47 23. mai 2016

Valga põhikooli lõpetajal Danvar Lendrel on selja taha jäämas peadpööritav aasta, mis talle kummalisel kombel kurikuulsuste kaudu kuulsuse on toonud – hinnalise lisapagasina kamaluga kogemusi.
Lendrega kohtusin esimest korda möödunud aasta kevadel, kui andsin talle inglise keele tunde. Juba siis jäi noormees esimesest pingist mulle silma, olles üks väheseid, kes vastu puiklemata õpetaja korraldusi täitis.

Õpilased tegid kummarduse koolimehele

09:12 18. mai 2016

Teisipäeval, 17. mail kogunesid ajaloohuvilised Valga kultuurikeskusesse õpilaskonverentsile, mis pühendatud Valgas tegutsenud pedagoogi ja õpikute autori Hans Eineri 160. sünniaastapäevale.

Loe edasi Valgamaalase tasulisest veebiväljaandest

Valga kool sai karikavõistlustel kõrge koha

15:06 14. mai 2016

Kolmapäeval Rakveres toimunud Eesti Koolispordi Liidu karikavõistlustel kergejõustikus saavutas Valga põhikooli võistkond kokkuvõttes kõrge teise koha.

Loe edasi Valgamaalase veebiväljaandest

Koolitüdruku suveplaan: kirjutada kaks näidendit

12:08 12. mai 2016

Valga neiu Merili Treufeldti kohta peab paika ütlus: kes teeb, see jõuab. Paljude muude tegemiste kõrval juhendab ta näiteringi ning kirjutab näitemänge ka ise.