Kool meedias 2016/2017

Külalisõpetajad tõid tundidesse nii viljateri kui narkokoera

11:16 28. november 2016

Valga põhikool kutsus kodanikupäeva puhul tunde andma eri elualade inimesi. Huvi algatusega kaasa minna näitas üles lausa 32 külalisõpetajat, kes olid eri teemadel nõus andma kokku 60 tundi.

Loe pikemalt Valgamaalase veebiväljaandest.

Suitsuprii klassi tiitli jahil on  tosin maakonna kooli

11:14 28. november 2016

Tervise arengu instituudi ennetusprogrammis «Suitsuprii klass» osaleb sel aastal 840 klassi kokku 13 729 õpilasega üle Eesti. Eelmisel aastal osales programmis 911 klassi, neist suitsuvabana püsis 84 protsenti.

«Valgamaalt osaleb kokku 52 klassi 757 õpilasega,» täpsustas tervise arengu instituudi avalike suhete juht Maris Jakobson.

Nädal paneb kultuuri purki

11:13 28. november 2016

Eile alanud üleriigilise noorsootöönädala eestvedjad soovivad suurendada teadlikkust noorsootööst lugude jutustamise kaudu. Valgamaal saab kuulata lugusid Saksamaalt ja Ukrainast ning valmistada sealt pärit toite.

Valgamaal võtavad nime «Lugude kõla» kandva noorsootöönädala tegemistest osa Tõrva, Karula, Valga, Puka ja Taheva noortekeskus ning Valga põhikool ja gümnaasium, kus nädala jooksul leiavad aset kokkamise töötoad nimega «Kultuur purki».

Õppejuhid ammutavad tarkusi Valgamaal

11:10 28. november 2016

Valga põhikool ja Otepää gümnaasium võõrustavad sel nädalal vabariigi koolide õppealajuhatajaid.

Valga põhikooli õppejuhi Tiiu Püssi (pildil) sõnul on Valgamaale koostööpäevadele tulemas 170 osalejat üle Eesti. Päevade juht on tuntud saatejuht Margus Saar ERRist.

Loe edasi Valgamaalase veebiväljaandest.