Uudised 2020/2021

Mälumängu "Öökull" 1. vooru küsimused ja vasused

11:07 11. november 2020

Mälumängu "Öökull" 1. vooru küsimused ja vasutega saab tutvuda, kui vajutada "Loe edasi"

Kunstikuu näitused Valga Põhikoolis

14:43 04. november 2020

3. novembril avati Valga Kultuuri- ja Huvialakeskuses XXX Valga kunstikuu. Ka meie koolis tähistatakse novemrbis kunstikuud ja juba 1. novembrist kaunistavad koolimaja seinu uued näitused.

I korrust kaunistavad õpetaja Asta Tammeoru ja erinevate õpilaste (Laura-Liis Saks, Annabel Rüütel, Kaisa Lill) harivad loodusfotod. II korrusel on üleval traditsiooniline konkursitööde "Loom, kelle kohtusin" ning õpetajate Jane Koemetsa ja Kaidar Kängsepa loodusfotode näitus. Sel aastal lisandus õpetaja Maarika Tiku eestvedamisel ka helkurite näitus. III korrusele aga pannakse järjest ülesse õpetaja Margi Vähi eestvedamisel erinevaid õpilaste joonistusi ja töid. 

Head nautimist!

ProgeTiigri tulevikutegijad

09:09 26. oktoober 2020

Valga Põhikooli õpilased koostöös HARNO ProgeTiigri programmiga viisid oktoobrikuu jooksul läbi robootika õpitoad Valga valla lasteaedades. Õpitoa eesmärk oli rikastada õppetegevust tehnoloogiliste õppevahenditega, lahendada meelelahutuslikke programmeerimise ülesandeid ning soodustada mitmekülgsust õppimisel. Eelkooli lapsed said programmeerida Bee-Bot õpperoboteid “ProgeTiigri tulevikutegijate” õpilasürituse ja CodeWeek 2020 rahvusvahelise programmeerimise nädala raames.
Õpitubasid viisid läbi Valga Põhikooli haridustehnoloog ja ProgeTiigri programmi Valgamaa nõustaja Jelena Stepanova ning 6. klasside õpilased Kaisa Metsar, Marianna Tops, Lizetta Šemeljova, Adelina Vijer, Ly Sandra Solbaja ja Keitrin Järvelaht.

Täname koostöö ja osalemise eest Valga lasteaedasid Buratino ja Pääsuke ning Tsirguliina Kooli.
 

Valga Põhikooli prügikoristusnädala lühikokkuvõte: 171 inimest, 1320 liitrit prügi ja üle 2000 koni

10:22 29. september 2020

14. septembril alanud Valga Põhikooli prügikoristupäevad lõppesid 24. septembril ning osalejaid oli kokku 171. Selle kahe nädala jooksul valisid õpilased koos õpetajatega ise koha, kus koristada. Enamasti koristati kooli ümbruses: spordihalli juures, raudteejaamas, Säde hotelli, Valga Issidori kiriku, turu ja Maxima ümbruses ning kooli lähedal asuvatel tänavatel. Mindi ka kaugemale ja nii näiteks koristati kultuurikeskuse, seal asuva allee ja Jaani kiriku juures; Säde pargis, keskväljakul, Pedeli ning Circle K kandis. Hinnaguliselt korjati kokku 1320 liitrit prügi ja üle 2000 koni, sest neid oli väga palju ning mitmetel klassidel läks lugemine sassi. 

Prügikoristuspäevad koguvad hoogu

13:28 18. september 2020

14. septembril algas Valga Põhikoolis prügikoristusnädal ning esimesel nädalal on koristajaid olnud juba täpselt 120. 

26.08.2020 12:47

Tore suvekool