Uudised 2021/2022

Osalemine vabariiklikul ajaloo-olümpiaadil

07:56

Valga Põhikooli 8.b klassi õpilased Anette Roop ja Kaisa Lill osalesid vabariikliku ajaloo-olümpiaadi lõppvoorus.
Anette Roop saavutas 13. - 14. koha ja Kaisa Lill 26. - 28. koha. Täname tublisid osalejaid.

Juhendaja õpetaja Marika Riit

Osalemine maakondlikul ajaloo õpioskuste olümpiaadil

07:53

Valga Põhikooli viiendate klasside õpilased osalesid maakondlikul ajaloo õpioskuste olümpiaadil. Täname tublisid osalejaid.

I - III koht – Henry Abolin 5.a

I - III  koht – Hans Ladva 5.a

4. - 5. koht – Lisette Volmer 5.b

Juhendaja õp Marika Riit

Kohtumine veebikonstaabliga

13:40

30. mail kohtusid Valga Põhikooli 4. klasside õpilased veebikonstaabel Janar Koemetsaga, kes rääkis õpilastele internetiohtudest, turvalisusest ja kiusamisest.

Veebikonstaabel on veebis töötav politseinik, kes vastab kodanike teadetele ja küsimustele interneti vahendusel. Veebikonstaabli eesmärgiks on sõltuvalt olukorrast anda nõu ja juhiseid edasiseks.

Veebikonstaabel rääkis lastega reaalsete ja neid kõnetavate näidete varal internetis ning sotsiaalmeedias varitsevatest ohtudest.

Oli väga kasulik ja mõtlemapanev loeng!

Kohtumine kirjanik Reeli Reinausiga

08:16

2022 on raamatukogude aasta, selle raames külastas 26. mail Valga Põhikooli kirjanik ja folklorist Reeli Reinaus, kes tutvustas ennast ja oma loomingut.

Reeli Reinaus on laste- ja noortekirjanik, kes tabab hästi eeldatava lugeja maitset ja vajadusi ning peab silmas tema vastupanuvõimet. Oma raamatutega on ta edukalt esinenud erinevatel romaani- ja jutuvõistlustel, tema raamatuid on valitud heaks laste- ja noorteraamatuks ning need on võitnud lugejakonkurssidel. Ta on kirjutanud üle 30 raamatu, näiteks: “Vaevatud”, “Aguliurka lapsed”, “Kuidas mu isa endale uue naise sai”, “Täiesti tavaline perekond”.

Valga Põhikooli 13 torekat TORE tunde andmas

07:58

13 Valga Põhikooli torekat käisid vahemikus 02.05-20.05 20 algklassis TORE tunde andmas ja nüüd oskavad algklasside õpilased voltida vanti. Kõikides klassides käis ka torevant ja tehti ühine klassipilt. Torekad said palju uusi kogemusi ja väärtustavad nüüd palju rohkem kallistusi, said juurde esinemisjulgust ja paljud õpilased oskavad nüüd teretada.