Liikuma Kutsuv Kool

Uudised 2022/2023

2. advendi heategevuslik piparkoogimüük

09:26 05. detsember 2022

2. advendi puhul toimub vahetundide ajal heategevuslik piparkoogimüük. Saadud tulu läheb kooli jõuluballi korraldamise toetamiseks.
Müüks toimub vahetundide ajal koolimaja peal. Piparkooke küpsetasid 8. klasside õpilased käsitöö- ja tehnoloogiaõpetuse õpetajate eestvedamisel.

Ettevõtliku Kooli arendusmeeskond

Eesti kirjanduse olümpiaad

08:50 05. detsember 2022

24. novembril toimus eesti kirjanduse olümpiaadi eelvoor. Sel aastal oli teemaks Jaan Krossi ja Kristiina Ehini elu ning looming. Osales 51 võistkonda erinevatest koolidest üle Eesti.

Tulemuste põhjal pääses 9.-10. klassist lõppvooru 11 võistkonda, sh meie kooli võistkond, koosseisus
Susanna Aleshina (9.a)
Liis Põder (9.a)
Hanna-Liisa Kronberg (9.d)

Gruusia suursaadiku külastus

07:59 25. november 2022

24. novembril külastas Valga Põhikooli kodanikukuu raames Gruusia saatkonna noor suursaadik Giorgi Mtchedlidze, kes esines ettekandega Gruusiast ja tutvustas rahvuse kultuuri. Esitluse kuulajateks olid 4.-9. klasside õpilased. Pärastlõunal toimus hinkaalide valmistamise õpituba, millest võtsid osa kooli õpetajad ja juhtkonna liikmed.

Täname suursaadik Giorgi Mtchedlidzet meeldiva koostöö eest.

1. klassid pidasid aabitsapidu

22:22 22. november 2022

22. novembril pidasid meie kooli kõige nooremad õpilased "Aabitsapidu".
Kui tähed on selged ja aabits läbi, siis on võimalik terve maailma tarkused teada saada.
Nii saidki 1. klassi õpilased tänasel "Aabitsapeol" endale "Tarkade klubi" tunnistused.

Uudishimu päeva tähistamine

08:08 18. november 2022

President Alar Karis tegi ettepaneku tähistada Eestis 17. novembrit uudishimu päevana.
Algatuse eesmärk on meie ühiskonnas veelgi väärtustada teadmisi, teada tahtmise soovi ja silmaringi laiendamist ehk neid omadusi ja tegevusi, mille abil saame targemaks ning
vaimselt erksamateks.

Valga Põhikooli õpetajad läksid toreda ideega kaasa ning mitmed klassid uudishimutsesid selle päeva raames:

02.09.2022 10:35

TORE suvekool