Luulekonkurss "Toredad sõnasepad"

13:25 16. veebruar 2018
Luule, see ei tule tuulest
ega kuku käisest ka...
Ära sunni, ära keela -
kõik see oleks asjata.

Luule, see on leekiv tõde,
veri sinu südamest,
seda p e a d sa ilmutama,
hoolimata enesest.

Aitäh, Kaisa Aab ja Erika Rääk 9.a klassist, Merili Treufeldt ja Laura Liis Viljat 9.e klassist ning Annabell Rääk 2.a klassist luulekonkursil
"Toredad sõnasepad" osalemise eest!

Sõbrapäeval selgusid Valga Põhikooli parimad ingliskeelsete ristsõnade lahendajad 4.klasside õpilaste hulgas

10:14 16. veebruar 2018
I.koht NELE REBANE 4.c klass
II.koht PATRICK KALLAS 4.a klass
III.koht MARTEN KUKUMÄGI 4.c klass
4.-5 koht KEN METS 4.b klass
4.-5. koht MELANI MELNIK 4.c klass
6.koht HELERIIN KUUS 4.d klass

Suur tänu kõikidele osavõtjatele!
Olge ikka ka edaspidi inglise keele sõbrad!

4.d klass liitus projektiga “Linnusõbrad 2018”

09:16 15. veebruar 2018

Viie kuu jooksul täidame meile antud ülesandeid. Projekti käigus jagatakse vaheauhindu, konkursi võitja selgub aprillis ja teda ootab suur preemia.

Novembris ehitasid poisid koos linnumaja, mille meisterdamine õp. Toomase juhendamisel oli tõeliselt huvitav ja kaasakiskuv.

Sahtlist lavale tuleb taas

11:02 14. veebruar 2018

4.c klass tähistas vastlaid muuseumis

10:29 14. veebruar 2018

Vastlapäeval käisime klassiga Valga muuseumis. Meile räägiti vanadest vastlakommetest. Kuna siis tehti vastlavurre, saime neid ka ise keerutada. Vastlapäeval söödi hernesuppi, seajalgu ja vastlakukleid. Vanasti pandi tüdrukute ette kondid ja kelle kondi koer valis, sai kõige varem mehele. Kindlasti lasti ka liugu. Usuti, et kõige pikema liu saajal kasvasid kõige pikemad linad. Linadest riide saamiseks pidi tegema väga palju tööd. Muuseumis saime meisterdada ka paberist kelgutava nuku, kes paberist mäe peal võistlesid. Meile pakuti ka pannkooke, mida vastlapäeval söövad teised rahvused. Muuseumis meeldis meile väga!

Nele Rebane

Mälumängu "Öökull" 3. vooru küsimused ja vastused

09:56 13. veebruar 2018

Küsimuste ja vastustega saab tutvuda kui vajutada "Loe edasi"

Valga Põhikooli õpilased osalesid nädalavahetusel Eesti õpilasfirmade laadal Tallinnas

09:37 12. veebruar 2018

10. veebruaril toimus Tallinnas Kristiine ja Rocca Al Mare keskustes Eesti õpilasfirmade laat, kus osales 260 noorte ettevõtet, mis on kõigi aegade rekord.

Teiste hulgas oli silmapaistavalt esindatud loomulikult Valgamaa ning laadal osales ka 17 õpilast Valga Põhikoolist.

Uudiste arhiiv

.