Näitemängukonkurss „Maskid ette!“

10:28 22. märts 2019

Neljapäeval, 21. märtsil, kevade esimesel päeval toimus Valga Põhikoolis seitsmendat korda näitemängukonkurss, mis sellest aastast kannab nime „Maskid ette!“

Publikul oli võimalus vaadata nelja kaasakiskuvat ja pisarateni naerutavat etendust. Esimesena astusid lavale 9.a klassi õpilased, kes esitasid „Täitsa lõpp muinasjutu“, mis põhineb Lev Tolstoi ja Charles Perrault` muinasjuttude ainetel. Etenduses võis ära tunda armastatud muinasjutte, kuid nagu muutuvad ajad ja kombed meie ümber, nii on muutunud ajad ja kombed ka muinasjuttudes.  Etenduse lavastas ning õpilasi juhendas Siiri Põldsaar.

Valga Põhikooli külastas lastekirjanik Mika Keränen

15:11 19. märts 2019

Reedel, 15. märtsil kohtus lastekirjanik Mika Keränen meie kooli neljandate ja viiendate klasside õpilastega. Ta luges õpilastele ette katkendeid enda kirjutatud lugudest, rääkis elust, inimeseks olemisest ning sellest, kuidas tema lood on sündinud. Samuti vastas kirjanik õpilaste rohketele küsimustele ja andis soovijatele autogramme. Oli väga põnev!

Valga Põhikooli õpilane osaleb teadusfestivalil Eesti Rahva Muuseumis

14:41 18. märts 2019

20. veebruaril esitati Valga Põhikoolist õpilaste teadustööde riiklikule konkursile 3.a klassi õpilase Kevin Petersoni robootikaprojekt “Joonistusmasin Spirograaf”. Projekt osutus valituks õpilaste 2019. a  teadusfestivalile. Kokku oli esitatud 42 taotlust, millest festivalile valiti välja 25.

Ülekooliline emakeelepäeva raadioetteütlus

10:15 12. märts 2019

Neljapäeval, 14. märtsil on emakeelepäev ja meie koolis tähistatakse seda juba 5. korda ülekoolilise raadioetteütluse kirjutamisega. Seekord on etteütluse teema pühendanud eesti keele aastale ja Valga Põhikooli sünnipäevale.

.