Juhendatud e-õppe kord

kinnitatud dir kk 19.09.2024 nr 1-4/3, dokument failina on leitav siit

 

Käesolev kord sätestab e-õppe läbiviimise korra Valga Põhikoolis. Juhendatud e-õppe päevi võib läbi viia vastavalt kooli üldtööplaanile või juhtkonna otsusele.

Mõisted:

Juhendatud e-õpe on õppetöö vorm, milles õppetööd viiakse läbi virtuaalkeskkondade kaudu. Juhendatud e-õpe on statsionaarse õppe üks vormidest.

E-õppe päev on ühepäevane õppetöö vorm, milles rakendatakse juhendatud e-õppeks ettenähtud õppetöö kokkuleppeid (õppimine toimub väljaspool kooli e-õppena, HEV-õpilaste puhul on soovitus distantsõpet mitte rakendada, välja arvatud juhul, kui vanem annab selleks nõusoleku.)

Üldtööplaanis kajastuvad e-õppepäevad:

Korralised e-õppepäevad kajastuvad kooli üldtööplaanis, kooli kodulehel ja Stuudiumis. E-õppe päevade eesmärgiks on arendada koolipere digipädevust, kasutades tehnoloogia võimalusi õppe-eesmärkide saavutamiseks. Õpilased omandavad ainealaseid teadmisi ja oskusi, kasutades digitehnoloogia võimalusi.

E-õppe korraldus

  1. E-õpe toimub kõikides klassides tunniplaani alusel.
  2. Teabe vahendamise kanaliteks on Stuudium ja e-post:
    1. Klassijuhataja jagab e-õppe korraldamise informatsiooni õpilastele ja vanematele Stuudiumi kaudu;
    2. Õppetöö korraldamise tagavad õppejuhid;
    3. Juhendatud e-õppe läbiviimise vormi ja sisu üle otsustab aineõpetaja tingimusel, et õpe toimub e-keskkonnas.
  3. Õpilasel on kohustus olla kursis Stuudiumi ja e-postkastiga õppepäeva jooksul, et saada õigeaegselt kätte õpetaja juhised ja  tagasiside.
  4. Kui õpilane ei saa tervisliku seisundi tõttu osaleda e-õppel, teavitab lapsevanem klassijuhatajat hiljemalt sama koolipäeva hommikul kella 8.30ks.
  5.  Õpilasel on õigus saada õppepäeva jooksul aineõpetajale selgeid õpijuhiseid, kust, mida ja kuidas õppida, milliseid õpistrateegiaid kasutada, kust leida lisamaterjale ja õppimise tuge.
  6.  Aineõpetaja pakub õpilasele vajaduse ilmnemisel õppepäeva jooksul individuaalset nõustamist. (Stuudiumi sõnumite, õppeaine jututoa vm kanali kaudu).
  7. E-õppe päevadel on valdavalt kasutusel järgmised õpikeskkonnad: Stuudium, Opiq, Google Classroom.
  8. Aineõpetaja sisestab tunnikirjelduse, videotunni jaoks vajaliku info (link, parool, kellaaeg jms) Stuudiumisse “Tunni teema & kirjeldus” alla eelmisel päeval  hiljemalt kell 17.00. 
  9. Iga Stuudiumisse märgitud ülesande järel on kirjas, kas ja millal õpetaja ootab seda  ülesannet tagasi hindamiseks. Tunnitöö kuulub tegemisele õppepäeva jooksul või õpetaja  seatud tähtajaks.
  10. Tunnikirjeldus on struktureeritud (Näiteks: videotunni link; ülesande vorm – suuline või kirjalik; ülesande tähtaeg; viide  õppematerjalidele, st võimalikult täpne link). 
  11. Eelnevalt teavitatud videotunnis osalemine on õpilasele kohustuslik. Õpilase meelespea videotunnis osalemisel  on välja toodud Lisa 1.
  12. Hindamine toimub vastavalt kooli hindamisjuhendile.
  13. E-õppe päevadel toimub ainealaste teadmiste omandamine ainetunnis (õpilasele tööaja arvestusega 45 minutit), kodutöid nendel päevadel ei jäeta.
  14. Kui õpilane on nimeliselt kohal, aga õpetaja temaga korduvalt ühendust ei saa, siis loetakse  õpilane põhjuseta puudujaks.

Tugiteenused:

Infotehnoloogiliste küsimuste, sealhulgas sülearvuti laenutamise vajaduse korral  pöörduda kooli IT-juhi poole.

Juhendatud e-õppe digilahenduste sisuliste küsimustega pöörduda kooli haridustehnoloogi poole

 

Lisa 1 . Õpilase meelespea videotunnis osalemisel 

 

Videotunniks vajalikud vahendid:

E-õppes osalemiseks vajab õpilane laua-, süle- või tahvelarvutit või nutitelefoni ning

internetiühendust, töötavat kaamerat, mikrofoni ja kõlareid või kõrvaklappe.

 Ettevalmistus videotunniks:

Õpilane 

●       osaleb tunnis oma töökohal (mitte voodis, bussis, mere ääres jne); 

●       riietub korrektselt (tunnile sobilikult); 

●       paneb lauale valmis tunniks vajalikud vahendid (õpiku, töövihiku, vihikud jne); 

●       avab arvuti vähemalt 10 min enne tunni algust; 

●       kontrollib, kas tehnilised vahendid on korras (internetiühendus toimib, videopilt on sisse  lülitatud, mikrofon töötab); 

●       püüab tagada, et tunni ajal ei kostaks segavaid taustahelisid (raadio, televiisor,  koduloomad jne).

Videotunni ajal:

Õpilane

●       siseneb tundi oma täisnimega ja kooli  meiliaadressiga ning lülitab sisse kaamera. Kaamerapildita tunnis osalemine on ainult erandjuhtumil ja sellest on õpetajat eelnevalt teavitatud; Kui õpilasel ei ole võimalik virtuaaltunnis osaleda, siis tuleb õpetajat sellest teavitada enne tunni toimumist

●       ei jaga videotunni linki ega paroole võõrastele isikutele;

●       ei filmi, salvesta või pildista tundi; 

●       lülitab mikrofoni sisse ainult siis, kui õpetaja on selleks loa andnud; 

●       edastab vestlusalas ainult õppetööga seotud infot; vastamiseks annab käega märku,  teavitab tehnilistest tõrgetest; 

●       töötab kogu tunni kaasa, ei tegele kõrvaliste asjadega (ei suhtle sotsiaalmeedias, ei õpi  teisi aineid, ei söö, ei risusta ekraani); 

●       ei lahku tunnist enne, kui õpetaja on selleks loa andnud.