Liikuma Kutsuv Kool

Konkursid/võistlused 2022/2023

Fotokonkurss "Märka mind!"

14:15 16. november 2022

VAPRAMÄE-VELLAVERE-VITIPALU fotokonkursil ,,Märka mind!" osales Sandra Jõks 6.C klassist. Žürii eripreemia pälvis tema taimepilt  "Selle hooaja viimane maasikas".

Ülekooliline joonistusvõistlus "Loom, kellega kohtusin" 2022

07:51 04. november 2022

Suvel märgatud kirkamad ja omanäolisemad kohtumised ronisid, roomasid, puurisid ja lendasid meie kooli 2. korruse stendile. Sel aastal saime rekordarvu jäädvustusi, 184 tööd.

Suur-suur aitäh teile, võrratud kunstnikud ja tragid juhendajad, vahvate kohtumiste jagamise eest!

Valga Põhikooli õpilased osalesid majanduse e-viktoriinil

10:52 21. oktoober 2022

Ettevõtlusnädala raames 6. oktoobril toimunud e-viktoriinil osales 1954 õpilast Eestimaa 79 koolist. Valga Põhikoolist osales kokku 64 õpilast ning avalikult toodi välja need tublimad, kes said 30-st punktist vähemalt 20 punkti. Meie koolis oli selliseid õpilasi 21.

Kooli parima tulemuse ehk 26 punkti saavutas Hanna-Liisa Kronberg 9.d klassist. Teist kohta jagasid Krisete Kikkas (8.a), Laura-Ly Vaarend (9.d) ja Martin Klimov (8.a) ning kolmanda koha said Brigitta Medvedski (9.d), Leviise Bogatšov (8.a), Lisandra Vaher (9.d) ja Marten Kukumägi (9.c). Vabariigi 2 parimat sooritajat kogusid 29 punkti ja need punktid läksid Rõuge Põhikooli ning Tartu Karlova Kooli.

Üle-eestiline ettelugemise päev

08:12 21. oktoober 2022

20. oktoobril 2022 toimus üle-eestiline ettelugemise päev.

Ettelugemise päeva tähistatakse aastat 1994 ning on ellu viidud Eesti Lastekirjanduse Keskuse poolt. Eesmärgiks on väärtustada (ette)lugemist ning lugemise kuulamist.

Valga Põhikooli algõpetuse õpilased osalesid ka ettelugemise päeval. Õppepäev algas ettelugemisega, kus 3.kl õpilased käisid 1.kl õpilastele lugemas ja 4.kl õpilased lugesid 2.kl õpilastele.

Meeskondlik Goldbergi masina ehitamise võistlus 2022

19:10 16. oktoober 2022

14.10.2022 toimus Valga Põhikoolis meeskondlik Goldbergi masina ehitamise võistlus.

Goldbergi masin on seade, mis täidab lihtsat ülesannet keeruliselt ja pikalt, kasutades selleks doomino põhimõttel üles ehitatud erinevate toimingute ahelat. Mehhanismi idee autoriks on Ameerika karikaturist, insener Rube Goldberg.

Konkursiga populariseerime teaduslikku ja tehnilist loovust ning tõstame esile inseneriametit. Äratame huvi lastes ja noortes uuenduslike tehnoloogiate vastu, samuti arendame algoritmilist mõtlemist (ingl. computational thinking) ja praktilisi oskusi tehniliste probleemide lahendamisel ja tehnoloogiaga töötamisel.