Stuudium ja E-postkast

Konkursid/võistlused 2022/2023

Meeskondlik Goldbergi masina ehitamise võistlus 2022

19:10 16. oktoober 2022

14.10.2022 toimus Valga Põhikoolis meeskondlik Goldbergi masina ehitamise võistlus.

Goldbergi masin on seade, mis täidab lihtsat ülesannet keeruliselt ja pikalt, kasutades selleks doomino põhimõttel üles ehitatud erinevate toimingute ahelat. Mehhanismi idee autoriks on Ameerika karikaturist, insener Rube Goldberg.

Konkursiga populariseerime teaduslikku ja tehnilist loovust ning tõstame esile inseneriametit. Äratame huvi lastes ja noortes uuenduslike tehnoloogiate vastu, samuti arendame algoritmilist mõtlemist (ingl. computational thinking) ja praktilisi oskusi tehniliste probleemide lahendamisel ja tehnoloogiaga töötamisel.

Goldbergi masinate kokkupanemise võistlus toimus juba kolmandat korda. Sel aastal näitasid 4.-5. klasside 9 meeskonda oma loovust ja tehnilist taipu.
Võistluse osalemise tingimusteks oli:

• meeskonna suurus (kuni 4 õpilast);
  • ​kõik kokkupaneku etapid ja komponendid valib meeskond ise;
  • Goldbergi masin sisaldab vähemalt 4 erinevat toimingut ja ühe toimingu teeb robot (Bee Bot, Blue Bot, LEGO Education jne).

​Iga võistkond sai masina käivitamiseks kuni kolm katset.

Võistlust hindasid Valga Põhikooli Goldbergi masinate võistluse staažikaim juhendaja, õpetaja Inna Kallas, õpioskuste õpetaja Iina Kalbri,  õpilasesinduse president Alice Rüütel ja ürituse toetaja, Valga Puu esindaja Albert Rüütel. Žürii oli üllatunud masinate keerukusest, detailide rohkusest ning õpilaste motiveeritusest. Iga võistleja oli valmis põhjalikult selgitama oma masina ideed ja tööd.

Pingelises võistluses:
I koha saavutas 4.b klassi võistkond Taibud (Iris Lill, Berta Park, Keili Jürisson, Veronika Tanina)
II koha saavutas 5.b klassi võistkond 5.b klassi Pliksid (Getter Roop, Marjana Parmenenkova, Stella Zacek, Kätri Lass)
III koha saavutas võistkond Meisterdajad (Emma-Johanna Kommer 4.b klassist, Aleksandr Stepanov 4.d klassist, Aleksei Kunavitš 4.d klassist  ja Tatjana Stepanova 1.a klassist)
Kõik osalejad said toetajatelt uhked meened ja tänukirjad.

Võistlus toimus rahvusvahelise programmeerimise nädala  CodeWeek 2022 ning ProgeTiigri Tulevikutegijad 2022 raames.

Täname ürituse toetajaid - Haridus- ja Noorteamet, ProgeTiigri programm ja OÜ Valga Puu.

Ürituse korraldasid õpetaja Tiivi Rüütel ja haridustehnoloog Jelena Stepanova.