Konkursid/võistlused 2023/2024

Tähekese jubejuttude võistlus

14:38 12. jaanuar 2024

Tähekese jubejuttude võistluse auhinnasaajad on selgunud.

Vanuserühmas 1.klass ja nooremad võitis II koha Emili Saar 1.c klassist jutuga „Abivalmis Liisa“ ( juhendaja Tiina Lillemets)

Vanuserühmas 3.klassid võitis I koha Saara Hansson 3.b klassist jutuga „Roheline lint“ (juhendaja Reet Hallaste)

2023.a õpilasleiutajate riiklik konkurss

13:00 19. detsember 2023

2023.a õpilasleiutajate riiklikul konkursil osalesid ka meie kooli õpilased.

Riiklikud aukirjad osalemise eest said:

Melisandra Urbany ja Elina Paškova (3.a kl) "Tundlik uksepiit"

Kadi Kuivits(3.d kl) "Tomatite suhkrumõõtja. Magusad tomatid"

Lilli Grave (3.d kl) "Janune lillepott"

Katriin Säre (4.b kl) "Putukapüüdja Puulo"

Hanna Trompe (4.b kl) "Telo tasku" ja "Koerajalutus komplekt"

Õpilasi juhendas õp. Külli Starke.

Maakondlik jõululuuletuste lugemise konkurss

16:05 12. detsember 2023

12. detsembril toimus Valga keskraamatukogus maakondlik jõululuuletuste lugemise konkurss. Võistulugemine käis kahes vanusegrupis.
Esimeses voorus tuli lastel žüriile lugeda üks luuletus, mille põhjal valiti etlejad teise vooru. Seal tuli neil ette kanda uus luuletus.
Kõiki tublisid osalejaid peeti meeles tänukirja ja meenega.

Meie kooli tantsurühm osales Tartu talvisel tantsupeol

10:58 11. detsember 2023

Valga Põhikooli 6.-9. klassi segarühm Sikutajad osalesid 9. detsembril Tartu talvisel tantsupeol.

Kokku osales meie koolist lisaks segarühma 16 tantsijale veel 3 õpetajat ja 3 neiduderühma liiget, sest tantsiti ühises sõõris Sikutajate täiskasvanute ja Piiripealsete rühmaga.

Fotokonkurss "Puravikupilt"

14:45 01. detsember 2023

Eesti Mükoloogiaühing korraldas sügisel fotokonkursi „Puravikupilt 2023“. Kuna väikeseid fotograafe oli meie koolist kõige rohkem, siis lisaks võitjatele on oodatud, kõik osalenud õpilased, 14.jaanuaril. 2024 Tartu Ülikooli Loodusmuuseumisse ekskursioonile.

Žürii poolt märgiti, kuni 12 aastaste õpilaste seas, parimateks fotograafideks:

Isabel Mägi (2.a kl) fotoga „Väike nublu“.

Mark Stepanov (2.a kl) fotoga „Valga puravikud“.

Avor Järve (2.a kl) fotoga „Suur kübar“. Avori foto avaldatakse uuel aastal ka ajakirjas "Eesti Loodus" postrina.